Spoznajte chilli papričku Cayenne

Poslednou chilli papričkou (aspoň na tentokrát), ktorú vám podrobnejšie predstavíme, je práve chilli paprička Cayenne. Známejšia je pod názvom Kajenské či Cayenské korenie. To napovedá jej využitiu. Ako ale vyzerá ešte pred tým, než sa z nej stane prášok? Povedzme si o nej niečo viac.  

Pôvod: Odkiaľ chilli paprička Cayenne pochádza

Niet divu, že je táto chilli paprička jedna z najpoužívanejších v Európe. Pôvodom z Francúzskej Guiany, nachádzajúcej sa v Južnej Amerike, konkrétne mesta Cayenne, od ktorého je odvodený jej názov. Do Európy bola údajne privezená moreplavcami v 15-tom storočí. V súčasnosti sa pestuje vo veľkom najmä v Indii, Mexiku, USA a vo východnej Afrike. 

Vzhľad chilli papričky Cayenne

Vyznačuje sa hlavne podlhovastým tvarom, paprička dosahuje dĺžku až 10 až 25 cm,. Farebnosť variuje od zelenej po červenú. V našich končinách nie je ťažké ju dostať, najčastejšie sa však vyskytuje v podobe prášku, použiteľnom pri každodennom varení. Je jednoduchá, s hladkým povrchom. Ak ste v predchádzajúcich článkoch dávali pozor, potom viete, že hladký povrch napovedá menšiu pálivosť. Aká pri Cayenne je? 

Paprička Cayenne a jej pálivosť

Jedna z papričiek, ktorých konzumácia nezabolí až tak, ako tie ostatné. Dokazuje to aj hodnota 30 000 - 50 000 SHU, takže oproti najštipľavejším je naozaj len malou čiastkou. Preto sa nebojte využiť korenie každý deň, do ktoréhokoľvek jedla. Najčastejšie v podobe prášku, známym aj pod názvom kajenské korenie

Chuť a využitie papričky Cayenne v kuchyni

Ako sme spomínali, naozaj sa jej nemusíte báť. Použite ju podobným štýlom, ako štipľavú papriku. Krásne doplní tradičné slovenské jedlá, ktorých chuť pozdvihne do úplne inej dimenzie. Je to jednoznačne chilli paprička, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Vy ju ešte doma nemáte? Je najvyšší čas to napraviť. 

My vo VENHEL sme sa rozhodli, že omáčka s kajenskou papričkou u nás nemôže chýbať. Barbecue omáčku opikantnila len tak akurát, preto sa jej štipľavosti rozhodne nemusíte báť. Stane sa neoddeliteľnou súčasťou každej poriadnej grilovačky

Chilli omáčka St. Louis BBQ smoky 200 ml

Produkty v článku

8,46 € 8,90 €

Vypredané

Chilli omáčka St. Louis BBQ smoky 200 ml

Autor článku:

Michaela Gavurová

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Súvisiace články

Doprava cez Zásielkovňu už aj u nás!

Doprava cez Zásielkovňu už aj u nás!

Rýchly, efektívny a komfortný spôsob doručenia s viac ako 1300 výdajnými miestami po celom Slovensku.

Pri nákupe nad 60€ dopravu neplatíte

Platí pre Slovensko aj Českú republiku, tak prečo to nevyužiť?

Zažili naše výrobky cestou ku vám kopu dobrodružstiev?

Pošlite nám foto poškodeného tovaru a my vám obratom pošleme nový.

Férovo od malých lokálnych výrobcov

Podporujeme malých výrobcov a nakupujeme za férové ceny. Mnohé naše výrobky sú vyrábané ručne.

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Venhel newsletter
Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.