Prečo nakupovať od lokálnych značiek?

Prečo uprednostniť lokálne značky pred zahraničnými, keď v supermarketoch nájdete „tie isté“ produkty za zlomkové ceny? Pri výbere oblečenia, nábytku, ale v neposlednom rade potravín máte dve možnosti. Buď nakúpite vo veľkých nákupných centrách či reťazcoch, alebo zvolíte nákup u menších a lokálnych predajcov.

Je známe, že ceny produktov od domácich výrobcov sú častokrát o niečo vyššie od tých nadnárodných, no nákup u malých lokálnych výrobcov sa stáva čoraz obľúbenejším. Prečo je to tak a prečo by sa touto cestou mal vydať každý jeden z nás?

 

1. Podporíte slovenskú ekonomiku

 

Treba poznamenať, že podnikanie nie je jednoduché v žiadnom smere. Reštaurácie, kozmetické, odevné, ale aj potravinové značky musia pre získanie nových zákazníkov a ich udržanie prejsť veľmi zložitým procesom. Kúpou tovaru od lokálneho výrobcu zabezpečíte, aby Vaše peniaze zostali „doma“ a mohli z nich profitovať lokálni podnikatelia, teda ľudia vo Vašom okolí. Takáto forma podpory komunity sa Vám v budúcnosti vráti vo forme vyššej životnej úrovne a prinesie Vám výhody s ňou spojené. Je dobré poznamenať, že ani za lokálnymi značkami nikdy nestojí len jeden človek, ale celý tím, ktorý svojou kolektívnou prácou dosiahol to, že je Vám tovar dostupný. Preto kúpou takýchto tovarov ukážete aj týmto ľuďom, že ich práca má naozaj zmysel.

 

2. Získate lepší zákaznícky servis 

 

Pre lokálne značky je ich práca zároveň aj hobby a s ním spojená vášeň pre vysokú kvalitu produktov. Keďže ich práca naozaj baví, úprimne ich zaujímate aj Vy. 

  • Boli s produktami spokojní? 
  • Čo by ste si vedeli predstaviť lepšie? 
  • Niečo Vám nefunguje - potrebujete poradiť? 
  • Chcete sa dozvedieť o našich produktoch viac? 

V prípade akýchkoľvek otázok zavolajte na zákaznícku linku a pomôžeme ako sa len bude dať.

Ešte nikdy ste takýto typ komunikácie nezažili? Mali by ste začať nakupovať u ľudí, ktorí si vážia svojich zákazníkov rovnako ako svoju robotu. Takýto prístup u veľkých reťazcov nájdete naozaj ťažko. 

 

3. Životné prostredie Vám poďakuje

 

Uprednostnením nákupu u lokálnych predajcov pred zahraničnými prospejete aj našej planéte! Keďže sa tovar nedováža z ďalekých krajín, na prepravu sa neminie tak extrémne množstvo paliva a rovnako aj baliaceho materiálu, najmä plastu. 

 

Každý z nás sa podieľa na budúcnosti našej krajiny. Podporujme sa navzájom. Voľme si kvalitu. 

 

Produkty v článku

Súvisiace články

Pri nákupe nad 50€ dopravu neplatíte

Platí pre Slovensko aj Českú republiku, tak prečo to nevyužiť?

Zažili naše výrobky cestou ku vám kopu dobrodružstiev?

Pošlite nám foto poškodeného tovaru a my vám obratom pošleme nový.

Férovo od malých lokálnych výrobcov

Podporujeme malých výrobcov a nakupujeme za férové ceny. Mnohé naše výrobky sú vyrábané ručne.

Odoberajte novinky

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.