Ekologické balenia produktov: Krok za krokom k udržateľnej budúcnosti

Máme dôvod na ďalšiu radosť! Podarilo sa nám vyriešiť dlhodobý eko problém s balením a doručovaním VENHEL produktov do vašich domácností. Veľké množstvo plastu v podobe bublinkovej fólie bolo nahradené vlnitým papierom a my sme o krok bližšie k naozaj udržateľnému online obchodu.

Sklo a výplňový materiál do krabíc

Ako už množstvo našich zákazníkov mohlo zistiť, väčšina našich produktov je zabalených v skle. Nie je to len kvôli nadmernej svetovej produkcii plastov a ich vplyvu na životné prostredie. Sklenené obaly sú tiež väčšinou kvalitnejšie a potraviny si v nich udržiavajú lepšie vlastnosti, akými sú chuť, farba či vôňa jedla. Sklo má však aj jednu veľkú nevýhodu. Môže sa rozbiť. Práve to je dôvod, prečo sú jeho balenie a prevoz komplikovanejšie a vyžadujú zvýšenú pozornosť.

Doteraz sme tento problém, podobne ako množstvo ďalších obchodníkov, riešili mäkkou bublinkovou fóliou, ktorou sme vypĺňali krabice s produktmi. Takáto fólia totiž nie je len obľúbeným antistresovým nástrojom :) Je mäkká a pružná, čo z nej robí výbornú výplň, ktorá chránila produkty pred rozbitím takmer v 99% prípadoch.

Eko doručovanie potravín

Problém s bublinkovou fóliou však prichádza, keď sa začneme rozprávať o životnom prostredí. Fólia je totiž síce často recyklovateľným plastom, ak sa však dostane do bežného, komunálneho odpadu a skončí na skládke, jej kompletné rozloženie môže trvať viac ako 500 rokov.

O tomto fakte sme vedeli vždy a často ste nás naň upozorňovali aj vy, naši zákazníci, no s problémom sme si nevedeli rady. Buď sme by riskovali rozbitie obalov, alebo by sme boli neekologickí. Vybrali sme si menej ekologickú a bezpečnejšiu cestu.

Kto ale hľadá, väčšinou nájde! My sme hľadali a testovali niekoľko mesiacov a našli sme alternatívu vo forme mäkkého, dvoj-vrstvového a vlnitého papiera, ktorý naše sklenené nádoby vie ochrániť. Takýto papier je 100% recyklovateľný, na jeho výrobu je potrebné výrazne menšie množstvo energie a prírodných zdrojov, a čo je najdôležitejšie, aj keby neskončil v separovanom odpade, jeho rozloženie trvá menej ako rok.

Niektoré veľké sklenené nádoby ešte stále chránime bublinkovou fóliou, no takýto papier sme už boli schopní použiť na viac ako 95% našich produktov. Je to možno malý krok, no správnym smerom a my sa tešíme.

Produkty v článku

-5%
Lufa na šnúrke - 10 cm

2,37 € 2,50 €

Skladom

Lufa na šnúrke - 10 cm

-5%
Kuchynská chňapka

10,35 € 10,90 €

Skladom

Kuchynská chňapka

-5%
Kuchynská zástera

13,20 € 13,90 €

Skladom

Kuchynská zástera

-5%
Kuchynská utierka

6,56 € 6,90 €

Skladom

Kuchynská utierka

Autor článku:

Maroš Krivosudský

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Súvisiace články

Doprava cez Zásielkovňu už aj u nás!

Doprava cez Zásielkovňu už aj u nás!

Rýchly, efektívny a komfortný spôsob doručenia s viac ako 1300 výdajnými miestami po celom Slovensku.

Pri nákupe nad 60€ dopravu neplatíte

Platí pre Slovensko aj Českú republiku, tak prečo to nevyužiť?

Zažili naše výrobky cestou ku vám kopu dobrodružstiev?

Pošlite nám foto poškodeného tovaru a my vám obratom pošleme nový.

Férovo od malých lokálnych výrobcov

Podporujeme malých výrobcov a nakupujeme za férové ceny. Mnohé naše výrobky sú vyrábané ručne.

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Venhel newsletter
Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.